38-422 Krościenko Wyżne,  ul. Szkolna 34,  tel./fax. 0134315019,  e-mail:

Dodaj do ulubionych  | Ustaw jako startowa• 2015 • 2014 • 2013 • 2012 •
• 2011 • 2010 • 2009 • 2008 •


Koncert Charytatywny "Złote Serca"

W dniu 20 XI 2016 r. w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym odbył się koncert "Złote Serca", przygotowany przez: Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego "Złote Serca", Publiczną Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum w Krościenku Wyżnym oraz Radę Rodziców działającą przy Publicznej Szkole Podstawowej.
W organizację tej imprezy zaangażowało się wiele osób, organizacji i instytucji z terenu całej gminy. Nadrzędnym celem akcji było rozwijanie w NAS WSZYSTKICH wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, danie możliwości zaprezentowania się uzdolnionej młodzieży, a także możliwość miłego spędzenia wolnego czasu w niedzielne popołudnie. Zaproszenie do udziału w naszym koncercie przyjęli młodzi wokaliści ze Studia Piosenki Swing z Krosna, przygotowani przez panią Lucynę Durał, zespół muzyczny Zygi Jazz Band, którego menadżerem jest pan Sebastian Michalski oraz tancerki z grupy Cantabile prowadzone przez panią Agnieszkę Wójcik - Gdulę z Brzozowskiego Domu Kultury. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zawiedli lokalni artyści. Podczas koncertu zaprezentowały się szkolne zespoły muzyczne, chór parafialny i przedszkolaki. Dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz ich opiekunom za udział i pięknie przygotowane występy. Zostały one życzliwie przyjęte przez liczną widownię o czym świadczyły gromkie brawa. W trakcie uroczystości można było napić się kawy czy herbaty, kupić ozdoby świąteczne, prace plastyczne oraz ciasta. Dla najmłodszych harcerze przygotowali niespodziankę w postaci malowania twarzy i plecenia warkoczyków.
Podczas tego wydarzenia przeprowadzona została loteria fantowa i zbiórka do puszek na rzecz 7-letniej Nadii i jej mamy Moniki, które w wyniku wybuchu gazu w mieszkaniu uległy ciężkim poparzeniom. Obecnie poddawane są skomplikowanemu leczeniu oraz kosztownej rehabilitacji. Na ten cel zebrano łącznie 13 600zł, w tym 3 000zł z loterii fantowej.
Szczególne podziękowania należą się Rodzicom uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy, upiekli ciasta oraz przeprowadzili loterię fantową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przekazali fanty, słodkości, datki finansowe, przepiękne ozdoby i prace rękodzielnicze.
W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim za obecność, życzliwość i udzielone wsparcie.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Tomasz Niżnik


W KONCERCIE "ZŁOTE SERCA 2016" WYSTĄPILI:

- Chór Parafialny z Krościenka Wyżnego przygotowany przez s. Martę Lewandowską oraz Monikę Glazar
- Julia Smoleń, Oliwia Brodzicka, Natalia Brys, Aleksandra Wilusz z Brzozowskiego Domu Kultury - taniec - przygotowani przez Agnieszkę Wójcik - Gdulę
- Marcin Dudycz z Brzozowskiego Domu Kultury - taniec
- Wokaliści ze Studia Piosenki Swing działającym przy RCKP Krosno - przygotowani przez Lucynę Durał
- Dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Krościenku Wyżnym - przygotowane przez pracowników przedszkola
- Dzieci z Samorządowego Przedszkola im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym - przygotowane przez Magdalenę Rozenbeiger
- Zespół Muzyczny Zygi Jazz Band działający przy Brzozowskim Domu Kultury, którego menadżerem jest pan Sebastian Michalski
- Zespół Muzyczny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym pod kierunkiem Macieja Filara
- Zespół Muzyczny ,,Song" z Publicznego Gimnazjum im. Pokolenia Kolumbów w Krościenku Wyżnym pod kierunkiem Macieja Filara
- Mateusz Niżnik - trąbka

Prowadzenie koncertu: Katarzyna Marszałek i Radosław Lorens
Nagłośnienie: Robert Puchalski

tekst: Tomasz Niżnik
zdjęcia: Anita Fal
nagranie wideo: Wacław Żywiec

Szkolny konkurs "MAM TALENT" - 17.11.2016 r.

nagranie wideo: Wacław Żywiec
Wycieczka klasy Vb do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie - 23.11.2016 r.

W dniu 23 listopada 2016 r. uczniowie klasy VB mieli okazję poznać wiele ciekawych informacji dotyczących miasta Krosna - jego historii, tradycji i zabytków. Zwiedzili wystawy stałe Muzeum Podkarpackiego, Kościół Farny i Wieżę Farną.

tekst i zdjęcia: Renata KalicińskaDzień dyni 2016

Dnia 28 października 2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się "Dzień dyni". W zabawach, oprócz dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe, brała również udział klasa 0a wraz z wychowawczynią. Z okazji tego święta dzieci ubrały się w kolorze żółto pomarańczowym. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonywały dynie kuleczkami bibuły. Przygotowano różnego rodzaju konkursy i zabawy związane z dynią, które sprawiły uczestnikom wielką radość. Dzieci bawiły się między innymi chustą animacyjną, tunelem, dyniami, śpiewały różne piosenki, tańczyły w rytm muzyki, uczyły się wierszyka o dyni oraz wykonywały zadania, które wcześniej wylosowały z dyniowego koszyczka. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek dla wszystkich. Dodatkową atrakcją było malowanie na twarzach dzieci wesołej dyni. Poprzez zabawę uczestnicy integrowali się ze sobą i wzajemnie poznawali. Dzięki takim zabawom dzieci mogą zrozumieć ze szkoła nie tylko uczy i kształci, ale można w niej także miło i przyjemnie spędzić czas.

tekst: Agnieszka Rysz
zdjęcia: Bożena Filar, Agnieszka RyszŚlubowanie klas pierwszych

Już tradycyjnie w dniu Patrona Szkoły odbyło się pasowanie na ucznia. W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża cała społeczność naszej szkoły obchodzi swoje święto. W tym roku 18 października , 27 uczniów klas pierwszych złożyło uroczyste przyrzeczenie na sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i zostało przyjętych przez panią dyrektor Martę Such do braci uczniowskiej szkoły. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny o tematyce szkolnej i patriotycznej. Śpiewem i recytacją udowodniły pani dyrektor, zebranym rodzicom i swoim starszym kolegom, że są gotowe do podjęcia uczniowskich obowiązków i nazwania ich prawdziwymi uczniami. Po ślubowaniu i pasowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki. Nie zabrakło też "rogów obfitości" pełnych łakoci, które były symbolem obfitych życzeń, jakie pierwszoklasiści przyjmowali na progu swojej drogi edukacji. Był też czas na wspólne zdjęcie i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Klasa I a
- wychowawczyni Zygarowicz- Kubit

1. Konrad Chłap
2. Klaudia Dębiec
3. Krystian Frydrych
4. Bartłomiej Gołda
5. Michał Kilar
6. Kacper Marszałek
7. Patrycja Mateja
8. Julia Pelczarska
9. Jakub Przybyła
10. Jan Szmyd
11. Maja Szmyd
12. Maria Tomczak
13. Jan Zywar
14. Maja Żywiec
Klasa I b
- wychowawczyni Jadwiga Paradysz

1. Bolek Kamil
2. Czech Gabriel
3. Czekańska Maja
4. Guzik Bartosz
5. Kandefer Bartłomiej
6. Lorens Martyna
7. Olbrecht Maksymilian
8. Olszewska Emilia
9. Pelczar Miłosz
10. Rajchel Amelia
11. Rypyść Jakub
12. Turek Paweł
13. Urban Jakub

tekst i zdjęcia: Ewa KubitDzień Patrona Szkoły - 18. 10. 2016 r.

Dzień Patrona to święto całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym. W bieżącym roku szkolnym święto było obchodzone w dniu 18 października. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, której oprawę liturgiczną przygotowała klasa IV b. Po mszy zgromadzeni udali się pod pomnik świętego Jana Pawła II, gdzie została odmówiona litania. Po zakończonych modlitwach uczniowie, nauczyciele i rodzice przeszli do szkoły, by uczestniczyć w kolejnych zajęciach. Dla pierwszoklasistów odbyło się pasowanie na ucznia, zaś pozostałe klasy pracowały pod okiem wychowawców nad przybliżeniem wartości, którymi chcemy kierować się w życiu. Wartości te to: bezpieczeństwo, przyjaźń, uczciwość, odpowiedzialność i dyscyplina. Wyniki uczniowskich działań zostały zaprezentowane w formie plastycznej i słownej podczas spotkania w sali teatralnej. Tam też na zakończenie świętowania odbył się apel w wykonaniu klasy V b, poświęcony życiu i nauce Patrona Szkoły.

tekst: Renata Kalicińska
zdjęcia: Renata Kalicińska, Wacław ŻywiecWycieczka klas drugich do Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie

W październiku uczniowie klas 2 mieli możliwość przyjrzeć się z bliska pracy strażaka. Dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Marszałka dzieci zwiedziły budynek Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, obejrzały sprzęt, którym strażacy posługują się w sytuacjach różnego zagrożenia oraz wysłuchały w jaki sposób należy zachować się podczas pożaru czy wypadku.

tekst i zdjęcia: Jadwiga SzajnaXVI Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

13 października 2016 roku uczniowie klas szóstych pod opieką księży i nauczycieli uczestniczyli w XVI Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Pomimo niesprzyjającej pogody i niskiej temperatury dzieci wzięły udział w uroczystej mszy świętej, na którą przybyło około dwadzieścia tysięcy przedstawicieli szkół noszących imię naszego Papieża z całej Polski. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Centrum św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

tekst i zdjęcia: Radosław LorensZbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W dniu 9 października, jak co roku z okazji XVI Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane pieniądze w łącznej kwocie 3108,40 zł zostały przekazane na stypendia dla uzdolnionej i potrzebującej młodzieży.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego składamy serdeczne podziękowania uczniom, którzy czynnie włączyli się w organizację zbiórki.

tekst i zdjęcia: Radosław LorensWybory do Samorządu Szkolnego

22 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Wybrana komisja - przedstawiciele najstarszych klas w szkole przygotowała lokal wyborczy, karty do głosowania oraz protokół. Podczas pierwszej lekcji, wszyscy chętni uczniowie z klas IV-VI mogli oddać swoje głosy na wybranych kandydatów. Wyniki zostały opublikowane w ten sam dzień. Gratulujemy osobom, które cieszyły się największym zaufaniem w szkole.
Skład Samorządu Szkolnego w bieżącym roku szkolnym:
  przewodnicząca: Izabela Stereńczak
  z-ca przewodniczącego: Dawid Gomółka
  skarbnik: Mateusz Niżnik
  sekretarz: Michał Smoleń.
Prawidłowy przebieg wyborów ułatwiło zgłoszenie szkoły do akcji "Samorządy Mają Głos" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

tekst i zdjęcia: Radosław LorensSprzątanie świata - Polska 2016 r.

Krajowym partnerem i koordynatorem akcji w Polsce jest fundacja Nasza Ziemia. To jest już 23 "sprzątanie świata".
"Podaj dalej. drugie życie odpadów" to to hasło tegorocznej akcji "Sprzątanie świata - Polska". Głównym jej celem jest:
  - promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji
  - unikanie odpadów - szacunek do przedmiotu
  - uświadamianie Polaków o ich wpływie na środowiska i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Daj drugie życie przedmiotom, nie wrzucaj ich pochopnie do kosza!
W tę akcję włączyli się również uczniowie naszej szkoły, którzy dn. 16.09.2016 r. zaopatrzenie w worki na śmieci i rękawiczki wraz z opiekunami wyruszyli sprzątać otoczenie naszej szkoły. "Sprzątanie świata" stało się dla dzieci wieloletnią tradycją. Działania podjęte przez uczniów przyczyniły się w znacznym stopniu do wzrostu ich świadomości ekologicznej.

Małgorzata Liput-Gibadło

statystyka Nasz kanał na YouTube Nasz profil na Facebooku
©PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w Krościenku Wyżnym.  Wszelkie prawa zastrzeżone.                          admin Administrator strony